Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: DataWalk, Develia i Trans Polonia

Foto: Bloomberg

1. DataWalk z próbą długoterminowego przesilenia

Foto: GG Parkiet

Od maja kurs akcji informatycznej spółki powoli zwyżkuje. W ujęciu długoterminowym ruch ten stanowi próbę wyrwania się z trendu bocznego, który trwa od ponad roku i który „przykleił" cenę do 200 zł. W ostatnim czasie pojawiło się kilka sygnałów przesilenia: wyjście ceny nad średnie z 50 i 200 sesji, utworzenie przez te średnie złotego krzyża, białe marubozu z najwyższym od roku wolumenem i w końcu ostatnia obrona wsparcia w postaci 50-sesyjnej średniej. Najbliższy opór to 250 zł. Jego pokonanie wzmocni wzrostowy scenariusz.

2. Develia kontynuuje trend wzrostowy

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dewelopera porusza się od roku w stabilnym trendzie wzrostowym. W minione wakacje jego impet nieco wyhamował, ale korekty spadkowe zatrzymywały się na ruchomym wsparciu w postaci średniej z 50 sesji. Wrześniowy test tego wsparcia zakończył się odbiciem, któremu towarzyszył podwyższony wolumen i które w minionym tygodniu doprowadziło cenę do 4 zł. To najwyższy poziom od 2007 r. To klasyczny sygnał kontynuacji hossy. Wspomniana średnia, przebiegająca obecnie przy 3,5 zł, pozostaje najbliższym poziomem wsparcia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.