Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Aktualizacja danych: 11.09.2020, godz. 13.00
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

1. JSW mocno wybiło się górę powyżej średnich

Foto: GG Parkiet

Węglowa spółka jest najmocniejszym podmiotem na GPW w tym miesiącu. W dwa tygodnie akcje podrożały o ponad 40 proc. To próba zmiany trendu na wzrostowy. Trwa druga fala zwyżek w obrębie potencjalnej hossy. W minionym tygodniu zatrzymała ją strefa oporu wyznaczona przez lokalne szczyty – 22–25,5 zł. Jeśli uda się ją przebić, będzie to potwierdzenie popytowego scenariusza. Na razie bykom sprzyjają sygnały AT: pokonanie wstęgi średnich z 50, 100 i 200 sesji, podwyższony wolumen, zwrot w górę na MACD, RSI(14) i ATR(14).

2. Kęty z podejściem pod okrągły poziom 500 zł

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta aluminiowych komponentów porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W połowie czerwca cena odrobiła straty po covidowym załamaniu, przebijając poprzedni szczyt hossy 405 zł. Opór zamienił się we wsparcie skutecznie przetestowane pod koniec lipca. Od tego momentu kurs zwyżkuje i w minionym tygodniu podszedł pod 500 zł. Choć notowania są wysoko, a oscylatory wykazują fazę schłodzenia, wyjście nad 500 zł wydaje się kwestią czasu. Pułap 405 zł pozostaje kluczowym wsparciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.