REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: AFP

Zniżki akcji LPP wyhamowały, natomiast obroty zaczęły rosnąć.

Foto: GG Parkiet

 Odzieżowa spółka na początku sierpnia wybiła się dołem z trendu bocznego, w którym akcje przebywały niemal przez cały lipiec. Kilka sesji wystarczyło, by kurs zniżył się do poziomów z połowy czerwca, jednak miniony tydzień to już czas uspokojenia i utrzymania kursu powyżej 7200 zł za walor. Istotne jest to, że zniżki wyhamowały daleko powyżej majowo-czerwcowych dołków. To dość silna strefa wsparcia potwierdzona wyraźnie wyższymi obrotami. Warto zauważyć, że i teraz obroty akcjami LPP rosną, co jest kolejnym argumentem za odbiciem.

Akcje Santandera BP szukają wsparcia na minimach sprzed roku.

Foto: GG Parkiet

Kilka ostatnich tygodni to bardzo ciężki okres w sektorze bankowym. Jego słabość była jedną z głównych przyczyn zniżek zarówno WIG20, jak i mWIG40. W przypadku akcji Santander Bank Polska kurs dotarł jednak do dołka z 2018 r. Oczywiście z uwagi na gwałtowne tempo zniżek – akcje Santandera w miesiąc spadły o kilkanaście procent – nie musi to zwiastować odwrócenia trendu, jednak dla byków może może stanowić solidny punkt wsparcia. Tym bardziej że obroty w ostatnich dniach stopniowo rosną.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA