REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Eurocash, Grupa Azoty i T-Bull

Aktualizacja danych 24.07.2020, godz.. 11.00
Foto: Adobestock

1. Eurocash coraz bliżej marcowego dołka

Foto: GG Parkiet

Właściciel sieci hurtowni to jedna z niewielu większych spółek, które idą wyraźnie wbrew rynkowemu trendowi. Jej notowania zniżkują od kwietnia, a więc od momentu utworzenia formacji podwójnego szczytu przy 22 zł. Kurs przebił w dół całą wstęgę średnich kroczących (50, 100, 200 sesji) i w minionym tygodniu dotarł w porywach do 16 zł. Do marcowego dołka brakuje niecałej złotówki, a że wskaźniki MACD i RSI(14) wciąż nie sygnalizują wyprzedania, to zejście w ten rejon jest całkiem możliwe. Najbliższy opór to okolica 17,7 zł.

2. Grupa Azoty już poniżej dziennej dwusetki

Foto: GG Parkiet

Indeks WIG-chemia wykazuje ostatnio relatywną słabość względem rynku, a to za sprawą tytułowej spółki, która jest największym udziałowcem jego portfela. Trend wzrostowy Azotów zatrzymał się na początku czerwca przy 35 zł i nastąpił zwrot na południe. Pod koniec poprzedniego miesiąca cena przełamała linię krótkoterminowego trendu i weszła w kanał spadkowy. Po drodze pękły średnie z 50 i 200 sesji, a 100-sesyjna była testowana w piątek rano. Jeśli pęknie (obecnie przy 27,3 zł), będzie to sygnał do kontynuacji wyprzedaży.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA