Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Artifex Mundi przekracza 50-sesyjną średnią

Foto: GG Parkiet

Do połowy kwietnia producent gier nie ulegał podażowej presji, która ciążyła całej branży. Od dwóch miesięcy kurs stopniowo jednak spada, a skala zniżki sięga 26 proc. Na początku czerwca cena przebiła 50-sesyjną średnią i zbliżyła się do 200-sesyjnej. Ta ostatnia znajduje się obecnie przy 11,8 zł i jest to najbliższe wsparcie. Jeśli pęknie, potwierdzi się sygnał zmiany długoterminowego trendu na spadkowy. Szans na ponowny zwrot ku górze można poszukiwać w wychłodzonych oscylatorach RSI i MACD.

2. Herkules jednak nie taki mocny

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji od roku znajduje się w konsolidacji. Fale wzrostowe ogranicza 2 zł, zniżki blokuje 1,1 zł. Po lutowym teście 2 zł zaczęła się zniżka. W minionym tygodniu kurs przekroczył 200-sesyjną średnią na poziomie 1,47 zł, co może zachęcać do dalszej przeceny. Zwłaszcza że po raz ostatni kurs był poniżej tej średniej (stanowiącej umowną granicę rynku byka) 21 maja 2020 r. Zanegowaniem tego scenariusza będzie powrót powyżej 50-sesyjnej średniej, która obecnie jest na poziomie 1,65 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.