REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Cyfrowy Polsat, Famur i Boombit

Foto: Adobestock

1. Cyfrowy Polsat z problemami przy dziennej dwusetce

Foto: GG Parkiet

W minionym tygodniu kurs akcji telekomu przetestował 200-sesyjną średnią kroczącą, która znajduje się teraz przy 26,7 zł. Próba przebicia skończyła się jednak dzienną świecą z mały korpusem i długim, górnym cieniem (spadająca gwiazda). Strona podażowa wykorzystała więc słabość przy oporze i szybko sprowadziła kurs pod średnią. W wyjściu wyżej nie pomaga też fakt, że kilka groszy wyżej przebiega linia długoterminowego trendu spadkowego. Dopóki opory działają, dopóty na Cyfrowym Polsacie obowiązuje scenariusz spadkowy. Najbliższe wsparcie to 25 zł.

2. Famur zawraca pod średnią 100-sesyjną

Foto: GG Parkiet

Producent maszyn górniczych znalazł się w czerwcowym portfelu technicznym „Parkietu", ale miesiąc zaczął od zwrotki na południe. Cena odbiła się od 100-sesyjnej średniej kroczącej (26 zł), która już kilka razy skutecznie zatrzymywała fale wzrostowe. MACD i RSI zakręciły w dół pod swoimi poprzednimi, lokalnymi szczytami. Wygląda na to, że Famur dotarł do lokalnej granicy wykupienia i wraca na ścieżkę spadkową. Ta ostatnia obowiązuje w szerokim ujęciu czasowym, co widać po spadających średnich. Najbliższe wsparcie to 2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA