Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Forte, Impexmetal i Ten Sqaure Games

Foto: Bloomberg

1. Forte

Foto: Parkiet

Forte powoli, ale konsekwentnie w górę Producent mebli wyróżnia się ostatnio pozytywnie na tle słabego rynku. Notowania obroniły 50-sesyjną średnią kroczącą, a MACD zatrzymał się nad linią 0. Jeśli ten ostatni zakręci w górę, będzie to pozytywny sygnał, zapowiadający kolejną falę wzrostową w obrębie trwające, spokojnego trendu. W krótkim terminie oporem jest szczyt 30,95 zł, który pokrywa się z dzienną dwusetką. Jego pokonanie łatwe nie będzie, ale jeśli się uda, będzie to ważny sygnał. Wsparciem pozostaje 50-sesyjna średnia, zlokalizowana na poziomie 26,7 zł.

2. Impexmetal

Foto: Parkiet

Impexmetal konsoliduje się na wysokich poziomach Od listopada ubiegłego roku kurs akcji producenta metali porusza się w trendzie wzrostowym. Skala zwyżki jest na tyle duża, że w kwietniu średnia z 50-sesji przebiła od dołu 200-sesyjną, tworząc formację złotego krzyża. Od tego momentu zapał byków osłabł, a kurs przeszedł w trend boczny. Mimo słabego początku maja notowania nie spadły. Ta siła relatywna sugeruje, że możliwe jest wyjście górą z marazmu. Oporem w tym układzie jest 4,4 zł. Jego pokonanie otworzy drogę do wyższych pułapów. Wsparciem jest natomiast 4 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.