Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Artifex Mundi, Asseco SEE i PCC Exol

Foto: Adobestock

1. Artifex Mundi podłączył się pod gamingowy rajd

Foto: GG Parkiet

Branża gier to jeden z najmocniejszych segmentów na GPW. WIG.GAMES osiągnął ostatnio nowe maksimum (27 786 pkt), a do zwyżek, oprócz tuzów, podłączyły się mniejsze podmioty, jak tytułowy. Od 7 kwietnia kurs jego akcji wzrósł z 2 zł do 6,86 zł, po drodze pokonując szereg ważnych oporów: 50-sesyjną średnią, linię trendu spadkowego, 200-sesyjną średnią i lokalny szczyt ze stycznia (3,65 zł). Z perspektywy AT cena wydostała się z układu bessy i otworzyła sobie drogę na północ. Lokalnie widać wykupienie na MACD i RSI(14). Najbliższe wsparcie to 4 zł.

2. Asseco SEE z nowym historycznym szczytem

Foto: GG Parkiet

Informatyczna grupa nie zawodzi inwestorów. Asseco Poland znalazł się ostatnio najwyżej od 20 lat, a Asseco SEE wyznaczył nowy rekord wszech czasów. W czwartek cena dotarła do 34,9 zł. Od grudnia 2018 r. notowania poruszają się w książkowym trendzie wzrostowym – lokalne szczyty są regularnie podnoszone, a korekty relatywnie płytkie. Z tej marcowej kurs szybko się wydostał, wybraniając się w strefie wsparcia wyznaczonej przez średnie z 50 i 200 sesji. Nowy rekord to klasyczny sygnał kontynuacji hossy. Najbliższe wsparcie wyznacza wolniejsza średnia, która jest przy 28,75 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.