Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. ING najniżej od sierpnia 2016 roku

Foto: GG Parkiet

Sektor bankowy pozostaje pod silną presją podażową, co widać chociażby na wykresie tego giganta. W minionym tygodniu kurs jego akcji sięgnął 125,2 zł, naruszając kwietniowe dno. Notowania znalazły się najniżej od prawie czterech lat. Od szczytu hossy kurs oddalił się już o 40 proc., więc mówienie o bessie jest jak najbardziej zasadne. Zwłaszcza że potwierdza ją krzyż śmierci utworzony w marcu przez średnie z 50 i 200 sesji. Zejście poniżej 125,2 zł będzie sygnałem kontynuacji spadku. Najbliższy opór jest przy 150 zł (50-sesyjna średnia).

2. Medicalgorithmics nie przebił się przez średnie

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji technologicznej spółki od dłuższego czasu porusza się horyzontalnie, a większość wahań zamyka się w konsolidacji między 36 i 22 zł. W ostatnich miesiącach doszło do trzech prób wybicia dołem. Trzecia została podjęta w minionym tygodniu. Cena nie zdołała przebić się przez strefę oporu wyznaczoną przez średnie z 50 i 200 sesji, i dynamicznie zakręciła w dół. To samo zrobiły MACD i RSI(14), potwierdzając osłabienie. W piątek cena dotarła już do 18,54 zł. Najbliższe wsparcia to 18,14 zł (dołek z marca) i 15,58 zł (dołek z grudnia).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.