REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Izo-Blok, PGNiG i Tauron

Foto: Bloomberg

1. Izo-Blok znów uderza w dno

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta elementów z tworzyw sztucznych porusza się w trendzie spadkowym od dwóch lat. W styczniu bessa zatrzymała się na poziomie 24,1 zł i wydawało się, że niedźwiedzie słabną. Notowania zdołały nawet przebić się przez 50-sesyjną średnią i dotrzeć do 30 zł. Niestety ostatni tydzień przyniósł zwrot na południe i kurs spadł do 24,5 zł. Jednocześnie na MACD i ADX pojawiły się sygnały sprzedaży. Wygląda więc na to, że dno bessy zostanie niebawem pogłębione, a kurs będzie kontynuował długoterminowy spadek.

2. PGNiG najniżej od listopada

Foto: GG Parkiet

Notowania paliwowej spółki spadają od początku lutego. Kurs bez trudu przebił się przez 50-sesyjną średnią, a w minionym tygodniu zaatakował 200-sesyjną. MACD spada, a ADX rośnie przy linii -DI przebiegającej powyżej +DI. Niedźwiedzie, przynajmniej w ujęciu krótkoterminowym, są w przewadze. Jeśli dzienna dwusetka pęknie (obecnie na poziomie 6,3 zł), to kolejnym celem będą okolice 6 zł. Najbliższym oporem, który powinien hamować ewentualne korekty wzrostowe, jest lutowy dołek, czyli pułap 6,8 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA