REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Play, Sunex i Vivid Games

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Play najwyżej w giełdowej historii

Foto: GG Parkiet

Od początku października 2019 r., od odbicia od linii 200-sesyjnej średniej kroczącej, kurs akcji telekomu porusza się w stabilnym trendzie wzrostowym. Ruch zaczął się z poziomu 26 zł, a w minionym tygodniu cena sięgała w porywach 36,66 zł. To historyczny rekord. Z punktu widzenia AT jest to klasyczny sygnał kontynuacji wzrostowej tendencji. Taki scenariusz wspierają m.in. MACD i RSI(14), które nie sygnalizują jeszcze wykupienia. Najbliższym wsparciem jest ostatni lokalny dołek przy 33 zł, który pokrywa się z linią 50-sesyjnej średniej.

2. Sunex najwyżej od października 2015 r.

Foto: GG Parkiet

Spółka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii zaczęła rok z przytupem. Od początku miesiąca jej akcje podrożały o 39,5 proc., co jest jednym z najlepszych wyników na szerokim rynku GPW. W czwartek kurs dotarł do 13 zł, a więc do poziomu, na którym nie był od października 2015 r. Notowania kontynuują tym samym hossę trwającą od ponad roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że trend ma dość burzliwy przebieg – po dłuższych fazach przestoju następują silne wybicia w górę. Najbliższe wsparcie to 10 zł. Potencjalny cel to 20 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA