Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Boombit, EUCO i Ten Square Games

Foto: Adobestock

1. Boombit wzrostowym hitem początku roku

Foto: GG Parkiet

W 2020 r. weszliśmy z podwyższoną zmiennością. Świetnym przykładem jest tytułowy producent gier. Do czwartkowego zamknięcia cena jego akcji rosła w styczniu o 97,5 proc., co było najlepszym wynikiem na GPW. W piątek doszło do silnej korekty i już przed południem kurs nurkował o 11 proc. Z punktu widzenia AT istotne jest znaczenie ostatniego ruchu w szerszej ramie czasowej. Na wykresie powstał krótkoterminowy spodek i doszło do przebicia lokalnego szczytu 8 zł i średniej z 50 sesji. Wygląda obiecująco, choć ruch jest niepokojąco dynamiczny.

2. EUCO zdecydowanie na północ

Foto: GG Parkiet

Od początku tego roku akcje kancelarii podrożały o 85 proc. W piątek rano cena dotarła już do 5,9 zł, co oznacza, że znalazła się najwyżej od grudnia 2018 r. Co istotne – zwyżka zaczęła się już w połowie listopada z 2 zł. Jej skala jest na tyle duża, że średnia krocząca z 50 sesji zbliżyła się od dołu do 200-sesyjnej i zapowiada się złoty krzyż. Jeśli dodamy do tego wybicie lokalnych ekstremów i klasyczny hak Rossa, to tworzy nam się tutaj układ zmiany trendu. Podobnie jak w przypadku Boombita, tak i tutaj dynamika ruchu niesie ryzyko silnej korekty.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.