Budownictwo

Właściciel Echa wierzy w Polskę

Mimo pandemii rynek nieruchomości nad Wisłą będzie atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów, a wielofunkcyjne projekty Echa to produkt idealny na nowe czasy.

Noah Steinberg, prezes WING.

Foto: materiały prasowe

Prawie dokładnie rok temu węgierska Grupa WING zamknęła transakcję przejęcia pakietu kontrolnego Echo Investment. Podczas gdy indeks WIG-nieruchomości stracił w ciągu roku 5 proc., kurs dewelopera zniżkował o niemal 15 proc., do prawie 4 zł.

Dobre perspektywy

– Ponad rok temu podjęliśmy strategiczną decyzję o ekspansji poza Węgry. Wówczas analizowaliśmy różne rynki europejskie. Uznaliśmy, że Polska jest dla nas najlepszym, a Echo Investment idealnym wyborem – mówi Noah Steinberg, prezes Grupy WING. – Mimo pandemii Polska pozostaje jednym z najlepszych miejsc w Europie z perspektywy rynku nieruchomości. Jak dotąd radzi sobie lepiej niż można byłoby się spodziewać w porównaniu z innymi europejskimi rynkami i nadal jest bardzo dobrą lokalizacją dla zagranicznych inwestorów i deweloperów. Polska nie jest już drugorzędną lokalizacją i nadal oferuje ogromne możliwości. Nie mam wątpliwości, że po zakończeniu pandemii inwestorzy i deweloperzy nadal będą bardzo pozytywnie nastawieni do tutejszego rynku mieszkaniowego i komercyjnego – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.