REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Grupa PBG na wirażu, a co z Rafako?

Spółka wnioskuje o sanację, nie jest w stanie dotrzymać terminów spłaty zadłużenia wynikających z układu.
Foto: materiały prasowe

W czwartek, tuż przed rozpoczęciem serii walnych zgromadzeń obligatariuszy, firma ogłosiła złożenie do sądu wniosków o otwarcie postępowania sanacyjnego i uchylenie układu zawartego z wierzycielami w 2015 r. Nowy zarząd stwierdził, że PBG nie jest w stanie realizować postanowień układu i będzie zaspokajać wierzycieli w trybie postępowania sanacyjnego.

Kurs PBG spadł już do 2 gr, po takiej cenie papiery obejmowali wierzyciele w ramach konwersji długu spółki. W styczniu br. za akcje płacono 12 gr.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA