Budownictwo

Tower Investments: Zmiana strategii, czas na duże miasta

Notowany na NewConnect deweloper powierzchni komercyjnych zrezygnował z planów budowy dwóch obiektów handlowych w Jaśle i Świebodzicach.

Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Ten pierwszy, o powierzchni 9 tys. mkw., miał być debiutanckim projektem pod szyldem Shopin Mall – czyli większa galeria z kinem. Dotychczas deweloper specjalizował się w mniejszych obiektach pod marką Shopin. Tak jak inwestycja w Świebodzicach o powierzchni 2,7 tys. mkw., która właśnie wypadła z harmonogramu.

W przypadku Jasła nie udało się wynegocjować nowych warunków zakupu akcji spółki PKS Jasło, która jest właścicielem działki, na której miała stanąć galeria. W przypadku Świebodzic wygasła umowa przedwstępna zakupu działki, a deweloper nie zdecydował się na przedłużenie terminu. Według Tower Investments rynek się zmienia i najemcy – głównie w branży spożywczej – są zainteresowani obecnością w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Także inwestorzy finansowi preferują wynajęte obiekty w aglomeracjach.

W czerwcu spółka zaprezentowała strategię, zgodnie z którą w latach 2017–2022 miała mieć w portfelu 20 obiektów Shopin. Poza Jasłem i Świebodzicami w portfolio są projekty w Pleszewie, Mrągowie i Tychach.

Spółka zaznacza, że będzie się koncentrować na projektach w Warszawie (wymieniono budowę małych lokali handlowo-usługowych na Mokotowie, Bemowie i Ursynowie). Firma zawarła też list intencyjny w sprawie zakupu działki w Poznaniu za 8 mln zł – tu negocjacje mają potrwać cztery miesiące.

Tower Investments zabiega o przejście z NewConnect na GPW. Prospekt czeka na akceptację KNF.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.