Budownictwo

Nowe rekordy na polskim rynku biurowym

Nie tylko deweloperzy korzystają z rosnącego z roku na rok popytu na powierzchnie.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Jak szacuje firma doradcza JLL, w I połowie 2017 r. zawarto umowy najmu ponad 723 tys. mkw. powierzchni biurowej – to rekordowy wynik. Z tego przeszło 391 tys. mkw. przypadało na Warszawę. Najlepszy w historii rezultat zanotowały również rynki poza stolicą, głównie Kraków (98,3 tys. mkw.), Wrocław (91,7 tys.) i Trójmiasto (73,8 tys. mkw.). Za popyt i duże umowy odpowiadały przede wszystkim firmy z sektora usług dla biznesu.

Podaż do wchłonięcia

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. deweloperzy oddali do użytku prawie 320 tys. mkw. powierzchni, z czego ponad 131 tys. mkw. w stolicy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.