REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

Dobry przykład spółki dywidendowej

Akcje Dom Development wzrosły w ciągu ostatnich lat o ponad 100 proc.
Foto: parkiet.com
Foto: GG Parkiet

Od grudnia 2018 r. notowania poruszają się w kanale wzrostowym. Tylko od początku tego roku kurs zyskał blisko 4 proc. Na początku 2020 r. akcje ustanowiły nowe rekordy notowań (104 zł). Historia Dom Development na GPW to przede wszystkim wysokie i regularnie wypłacane dywidendy. W ostatnich latach rośnie zarówno stopa płaconej dywidendy, jak i jej wartość nominalna. Dom Development to jedna z największych spółek indeksu WIG-nieruchomości z wyceną sięgającą 2,5 mld zł. Indeks ten w trzy ostatnie lata zyskał ponad 33 proc.

Firma działa głównie na rynku warszawskim, od 2011 r. także we Wrocławiu, a od czerwca 2017 r. również w Trójmieście (dzięki przejęciu gdańskiej firmy Euro Styl). Dom Development w 2019 r. sprzedał 3,66 tys. mieszkań, o 1,6 proc. więcej niż rok wcześniej. W stolicy podpisano 2,35 tys. umów, o 9 proc. mniej rok do roku. Za to w Trójmieście wynik podskoczył o ponad 14 proc., do 859 mieszkań, a we Wrocławiu o 69 proc., do 455. paan

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA