Budownictwo

Po nowym rekordzie czas na stabilizację?

Inwestorzy najchętniej kupują u nas biurowce i magazyny. Coraz większy będzie udział w zakupach akademików czy mieszkań na wynajem
Foto: Adobestock

Na 7,59 mld euro (32,5 mld zł) firma doradcza Knight Frank oszacowała wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2019 r. To wynik o 5 proc. wyższy rok do roku, a także nowy rekord. Wartość transakcji nad Wisłą rośnie od lat. Zdaniem ekspertów ten rok również powinien być pomyślny.

Szansa na 8 plus?

– Czy możliwe jest przebicie 8 mld euro? Raczej nastawiamy się na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku. Chyba że spowolnienie ograniczy aktywność inwestorów – mówi Elżbieta Czerpak, szefowa działu badań w Knight Frank. – Mamy jednak nadzieję, że polską gospodarkę i rynek inwestycji ominą spadki. W budowie jest wiele biurowców z umowami przednajmu czy magazynów w formule BTS (build–-o-suit, dla konkretnego najemcy – red.), zatem będzie co kupować i dlatego nastawiamy się na wartość transakcji porównywalną z 2019 r. – podkreśla.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.