REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Biznes i sport

Sport przegrał z koronawirusem

Biznes i sport › Rozlewająca się na cały świat pandemia doprowadziła do przełożenia niemal wszystkich imprez. Na polu walki pozostały tylko igrzyska w Tokio, choć w to, że odbędą się w terminie, wierzą chyba tylko sami organizatorzy. Oto pięć największych wydarzeń, które ucierpiały przez nowego wirusa.
Getty

Euro 2020, czyli rocznica z poślizgiem

– To największy kryzys, z jakim zmagał się futbol – przyznaje szef UEFA Aleksander Ceferin.

Mistrzostwa Europy miały przynieść 2 mld euro dochodu – kilkaset milionów z samej sprzedaży biletów. A popyt na nie był ogromny, zgłosiło się ponad 28 mln chętnych, takiego zainteresowania nigdy wcześniej nie zanotowano. Przełożenie turnieju na czerwiec przyszłego roku ma kosztować co najmniej 300 mln euro, ale to cena, jaką trzeba ponieść za bezpieczne przeprowadzenie imprezy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA