Banki

Więcej ustawowych wakacji kredytowych

Według stanu na 14 grudnia ustawowymi wakacjami kredytowymi było objętych 9702 kredytów zaciągniętych przez klientów indywidualnych i opiewających łącznie na 968 mln zł.
Foto: Adobestock

To wyraźnie więcej niż na początku listopada, gdy było to odpowiednio 5298 kredytów na 575 mln zł. Ostatni tydzień nie przyniósł już jednak istotnych zmian w tym zakresie: liczba takich rachunków zwiększyła się tylko o 572, a kwota o 0,6 mln zł – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

Skorzystać z ustawowych wakacji mogli jedynie ci kredytobiorcy, którzy stracili pracę lub inne podstawowe źródło dochodów. Z kolei w tzw. bankowych wakacjach nie było tego warunku, więc były one znacznie bardziej popularne – objętych nimi wciąż jest 55,4 tys. kredytów opiewających na 3,6 mld zł. Liczby te szybko maleją, bo moratoria w spłacie przyznawane były na trzy do sześciu miesięcy. W szczytowym momencie objętych bankowymi wakacjami było 927 tys. umów klientów indywidualnych wartych 80 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.