REKLAMA
REKLAMA

Banki

Getin Holding. W planach sprzedaż ukraińskich spółek

Getin Holding podpisał z funduszem private equity list intencyjny, w którym inwestor wyraził zamiar odkupienia od Getinu wszystkich akcji Idei Banku Ukraina i windykacyjnej spółki New Finance Service.
Foto: AFP

– Holding prowadzi działalność, w której transakcje kupna i sprzedaży są nierozłącznym elementem naszego DNA. Za granicą ostatnio nie było transakcji, ale wiązało się to z nieco trudniejszą sytuacją, która od paru lat istotnie się poprawiała. Na razie to list intencyjny i dopiero zaczynamy proces, więc jest za wcześnie na komentarze co do samej struktury i warunków potencjalnej transakcji – zastrzega Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu.

Fundusz rozpocznie trwające sześć tygodni badanie due diligence obu firm. W razie jego pozytywnego wyniku przystąpi do uzgodnienia warunków, w tym liczby akcji. Holding przyznał funduszowi wyłączność na negocjacje do 1 stycznia przyszłego roku, termin zamknięcia rozważanej transakcji został ustalony na I kwartał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA