Banki

Revolut zaoferuje kredyty i depozyty

Revolut Bank, mający litewską licencję bankową, zaproponuje pierwszym polskim klientom produkty bankowe.
Foto: materiały prasowe

Revolut, platforma usług finansowych specjalizująca się w transakcjach walutowych, zaoferuje klientom w Polsce konta w swoim europejskim banku, Revolut Bank. Zaproszenia do banku otrzymają w pierwszej kolejności klienci najaktywniej korzystający z usług Revoluta. Następnie, w kolejnych tygodniach, pozostali klienci.

Fintech otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. Od tego czasu firma pracowała nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego banku, który operacyjnie wystartował w maju. Po udanych testach na Litwie, Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie klienci Revolut otrzymają dostęp do usług bankowych. Klienci Revolut Bank będą mogli deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Klienci, którzy otrzymają zaproszenie, będą mogli zrobić upgrade swojego konta i w kilka minut przenieść środki z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank).

Firma zapowiada, że bankowe konta depozytowe to początek. Revolut planuje rozszerzenie oferty w Polsce o nowe usługi, w tym produkty kredytowe. Zaproszeni klienci będą mogli zrobić upgrade do konta Revolut Bank, które otwiera dostęp do nowych produktów, lub korzystać z Revolut na dotychczasowych zasadach.

- Revolut jest marką bliską polskim klientom. Rozwiązujemy realne codzienne problemy naszych klientów, pomagamy im zarządzać finansami, oferujemy innowacyjne produkty finansowe. To kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku w Europie – mówi Virgilijus Mirk?s, prezes w Revolut Banku. Revolut wszedł oficjalnie do Polski wiosną 2018 roku. Od tego czasu pozyskał w Polsce ponad 1 milion klientów. W pierwszej połowie 2020 roku Revolut otrzymał 580 milionów dolarów kapitału w rundzie finansowania serii D, akcje objęły głównie amerykańskie fundusze z Doliny Krzemowej, takie jak TSG Consumer, TCV i Ribbit Capital. Revolut planuje przeznaczyć te środki w dużej mierze na rozwój bankowości detalicznej w Europie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.