REKLAMA
REKLAMA

Banki

ING wyemituje kolejne zielone listy zastawne

ING Bank Hipoteczny, który w tym roku rozpoczął działalność, zakończył budowanie księgi popytu na pierwszą emisję zielonych pięcioletnich listów zastawnych i wyemituje takie papiery warte 400 mln zł.

Mirosław Boda, prezes ING Banku Hipotecznego.

Foto: Archiwum

– To pierwsza, a więc nieco „testowa" emisja. Później wyjdziemy z emisją benchmarkową, na rynek europejski. Będą to również zielone listy zastawne. W całej grupie ING Banku Śląskiego już zidentyfikowaliśmy hipoteki mogące być zabezpieczeniem zielonych listów zastawnych o wartości 13 mld zł. Już dzisiaj mieszkania te zaoszczędzają rocznie emisję 240 tys. t CO2, czyli tyle, ile emituje w ciągu roku 52 tys. samochodów. Biorąc pod uwagę obecne ceny certyfikatów, oznacza to oszczędności rzędu 26 mln zł rocznie – mówi Mirosław Boda, prezes ING Banku Hipotecznego.

Na koniec sierpnia instytucja miała w bilansie ponad 2 mld zł kredytów, zostały tam przeniesione z polskiej spółki matki. – Na razie nie przewiduje, aby to ING Bank Hipoteczny sprzedawał kredyty mieszkaniowe, model działania zakłada nadal przenoszenie tych kredytów z ING Banku Śląskiego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA