REKLAMA
REKLAMA

Banki

PiS chce jeszcze więcej państwa w bankach

Wzrost udziału polskiego kapitału w sektorze musiałby oznaczać większe zaangażowanie państwa, co nie musi przynieść korzyści innym akcjonariuszom.
Foto: Fotolia

PiS będzie na bieżąco analizować sytuację i w razie pojawiających się korzystnych, rynkowych warunków, podejmie działania mające na celu zwiększenie udziału polskiego kapitału w sektorze finansowym – wynika z programu wyborczego tej partii, do którego dotarł PAP Biznes. Rządząca partia zwraca uwagę, że należy obserwować strukturę własnościową sektora bankowego.

Kłopotliwa rola państwa

– Problem w tym, że teraz „polski kapitał" jest utożsamiany z państwowym – mówi Marcin Materna, dyrektor działu analiz w Millennium DM, podkreślając, że polski prywatny kapitał jest za mały.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA