REKLAMA
REKLAMA

Banki

Franki jeszcze długo będą ciężarem dla wycen banków

Analitycy nie są zgodni co do tego, czy negatywny dla instytucji finansowych wyrok TSUE spowoduje tąpnięcie wycen, czy jest on już w cenach. Na pewno zmienność notowań będzie większa.
Foto: Bloomberg

Po sporych spadkach notowań banków w lipcu i sierpniu, spowodowanych obawami o koszty wynikające z przegranych spraw frankowych, ostatnie dni przyniosły odbicie.

Koszt nie taki wielki?

Chodzi o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który może spowodować, że polskie sądy będą częściej orzekać na korzyść frankowiczów, co napędzi falę kolejnych pozwów. – Trzeba liczyć się z większą zmiennością notowań polskich banków. Z moich rozmów z inwestorami zagranicznymi wynika, że nie zawsze odpowiednio interpretują oni informacje napływające w sprawach frankowych – przyznaje członek zarządu jednego z największych polskich banków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA