Banki

Franki jeszcze długo będą ciężarem dla wycen banków

Analitycy nie są zgodni co do tego, czy negatywny dla instytucji finansowych wyrok TSUE spowoduje tąpnięcie wycen, czy jest on już w cenach. Na pewno zmienność notowań będzie większa.
Foto: Bloomberg

Po sporych spadkach notowań banków w lipcu i sierpniu, spowodowanych obawami o koszty wynikające z przegranych spraw frankowych, ostatnie dni przyniosły odbicie.

Koszt nie taki wielki?

Chodzi o wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który może spowodować, że polskie sądy będą częściej orzekać na korzyść frankowiczów, co napędzi falę kolejnych pozwów. – Trzeba liczyć się z większą zmiennością notowań polskich banków. Z moich rozmów z inwestorami zagranicznymi wynika, że nie zawsze odpowiednio interpretują oni informacje napływające w sprawach frankowych – przyznaje członek zarządu jednego z największych polskich banków.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.