Banki

Nowa wiceprezes ING Banku Śląskiego

Dzisiaj rada nadzorcza powołała Alicję Żyłę na stanowisko wiceprezes odpowiedzialnej za obszar operacji.

Alicja Żyła została powołana na stanowisko wiceprezesa ING Banku Śląskiego

Foto: materiały prasowe

Alicja Żyła nową funkcję obejmie od środy. Jest związana z Grupą ING od 1996 roku. Karierę rozpoczęła w ING Banku Śląskim w dziale HR. Od 1998 r. przez 10 lat pracowała w pionie bankowości detalicznej, gdzie pełniła szereg kluczowych funkcji, w tym od 2006 r. jako dyrektor detalicznych produktów depozytowych. Odpowiadała m.in. za wdrożenie kont Direct oraz ZYSK, prowadziła i nadzorowała kluczowe projekty, jak DETAL 2006 oraz FRONT-END. W 2008 r. została powołana na stanowisko dyrektor banku w pionie operacji. W tej roli kontynuowała transformację operacji do modelu centralnego, budując i rozwijając centra obsługi operacyjnej wszystkich linii biznesowych. Nadzorowała projekty outsourcingowe, m.in. obsługi gotówkowej, personalizacji kart, obsługi korespondencji i dokumentów, monitoringu i windykacji. Wdrożyła praktyki zarządzania operacyjnego wspierające doskonalenie i automatyzację procesów. Brała udział w wielu inicjatywach i projektach globalnych w Grupie ING z obszaru zarządzania operacyjnego.

W 2018 r. objęła stanowisko wiceprezes ING Lease Polska nadzorującej produkty i procesy, IT, operacje oraz finanse. W marcu tego roku została prezesem tej spółki. W maju została wiceprzewodniczącą komitetu wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Równocześnie od lipca 2020 r. wspierała zarząd ING Banku Śląskiego w obszarze KYC. Współpracując z jednostkami banku przyczyniła się do realizacji takich kluczowych celów strategicznych jak realizacja obligatoryjnych przeglądów CDD/KYC oraz wdrażanie systemów globalnych. W latach 2009-2020 pełniła funkcję członkini rady nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej, a od 2019 r. funkcję członkini rady nadzorczej NN TFI Investment Partners, z której złożyła rezygnację 31 sierpnia w związku z powołaniem do zarządu ING Banku Śląskiego.

– Alicja ma za sobą wieloletnie doświadczenie w wielu obszarach. Uczestniczyła w licznych inicjatywach i projektach globalnych w Grupie ING i wniosła ogromny wkład w budowanie systemu zarządzania operacyjnego ING. Od 2018 roku jako wiceprezes a następnie prezes naszej spółki leasingowej, przeprowadziła zmiany w modelu operacyjnym oraz zainicjowała szereg zmian procesowych i technologicznych przyczyniając się do znaczącego przyspieszenia cyfryzacji procesów leasingowych. Życzę Alicji wielu sukcesów w nowej roli. Jestem przekonany, że na nowym stanowisku zaprocentują zarówno jej znajomość obszaru, różnorodne doświadczenie, jak i uważność na drugiego człowieka – mówi Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.