REKLAMA
REKLAMA

Banki

Koszty ryzyka korporacyjnego. Problemy firm problemami banków

Kolejne głośne przypadki problemów firm finansowanych przez banki (ZM Henryk Kania, Ruch, Elektrobudowa, ISD Huta Częstochowa, Onico itp.) rodzą wątpliwości co do jakości portfela korporacyjnego polskiego sektora bankowego wartego ponad 380 mld zł. W różnym stopniu, ale dotyczy to prawie wszystkich czołowych polskich banków.
Foto: Bloomberg

Dzieje się tak mimo dobrej koniunktury gospodarczej: szybko rosnącego PKB, produkcji i eksportu. Z drugiej jednak strony szybko rosną także płace, koszty materiałów i surowców, co drenuje marże firm, którym w obliczu wysokiej konkurencji i mimo dobrego popytu trudno przełożyć wyższe koszty na wzrost cen produktów.

Czy ostatnie problemy dużych firm to tylko wierzchołek góry lodowej i problemy mają też te mniejsze oraz niegiełdowe, o których się nie mówi?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA