REKLAMA
REKLAMA

Banki

Wyhamowały prace nad ustawą frankową

Targi polityczne na linii prezydent–PiS, zastrzeżenia merytoryczne i możliwe pozwy akcjonariuszy opóźniają planowane na lipiec wejście ustawy w życie.
Foto: Fotorzepa, Łukasz Solski

Prezydencki projekt ustawy frankowej znowu nie znalazł się w porządku obrad Sejmu. Tym razem chodzi o posiedzenie przypadające na środę i czwartek, ale do drugiego czytania trafić miał już wcześniej, bo w połowie marca, zaraz po tym, jak przyjęła go Komisja Finansów Publicznych.

Ryzykiem pomoc publiczna

To rodzi pytania o powód nagłego wyhamowania prac, które w styczniu gwałtownie przyśpieszyły po de facto dwuletniej przerwie. – Być może toczy się dyskusja na temat ostatecznego kształtu ustawy w związku ze zgłaszanymi licznymi uwagami, w tym od ambasad – mówi jeden z posłów partii rządzącej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA