REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Najbardziej dochodowe firmy na świecie

Lider zestawienia Saudi Aramco zarabia ponad 300 mln dolarów amerykańskich na dobę. Jak wypadają inni giganci biznesu?
Foto: Adobestock
Foto: howmuch.net

Ponad 70 przedsiębiorstw na świecie zarabia ponad 1 mln dolarów w ciągu godziny lub krócej. W przypadku Saudi Aramco do osiągnięcia takiego wyniku trzeba mniej niż 5 minut dziennie i jest to najlepszy wynik wśród firm z całego globu. Saudyjski koncern paliwowo-chemiczny w ciągu dobry zarabia ponad 300 mld USD i jest zdecydowanym liderem w tym aspekcie. Nie dziwi więc, że inwestorzy z całego świata z niecierpliwością wypatrują IPO tego potentata.

Na wykresie przygotowanym przez portal howmuch.net (na bazie danych z Fortune Global 500) widzimy także dużą dysproporcję między dziennymi zyskami Saudi Aramco a innymi najbardziej dochodowymi przedsiębiorstwami na świecie. Drugi w zestawieniu Apple, czyli spółka posiadająca obecnie największą giełdową kapitalizację, ma dzienne zyski (163 mln USD) blisko o połowę mniejsze niż lider zestawienia.

Po saudyjskim koncernie paliwowo-chemiczny oraz amerykańskim gigancie technologicznym kolejnym najbardziej dochodowych przedsiębiorstwem jest chiński bank –Industrial & Commercial Bank of China (ICBC). Jego dzienne zyski to 123 mln USD.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA