REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Funt jak waluty rynków wschodzących

Dzisiejszy wykres przedstawia wzloty i przede wszystkim upadki, jakich od referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej doświadczał funt brytyjski względem dolara amerykańskiego.
Foto: Bloomberg
Foto: pbs.twimg.com

Śledząc aktualne wydarzenia polityczno-gospodarcze, znowu jednym z dominujących tematów jest kwestia brexitu. Tym razem całą uwagę obserwatorów skupił na sobie premier Boris Johnson, którego działania mają na celu wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za wszelką cenę. Zapędy Johnsona na razie zablokował brytyjski parlament.

Jednak wydarzenia ostatnich dni mocno odbiły się na brytyjskiej walucie, która staje się coraz słabsza. Najlepiej pokazują to notowania pary walutowej GBP/USD, której kurs w pewnym momencie znalazł się nawet poniżej poziomu 1,2, co nie było obserwowane od połowy lat 80.

To, jak osłabiał się funt brytyjski w stosunku do dolara amerykańskiego, podsumował na grafice Bloomberg Economics, pokazując na niej także najważniejsze wydarzenia od 2016 r., które najmocniej wpływały na brytyjską walutę. Wykres udostępniony w mediach społecznościowych przez Bloomberg Economics został połączony z komentarzem Marka Carney'a z Banku Anglii. Stwierdził on, że zmienność funta jest taka duża jak w przypadku walut rynków wschodzących.

Podwyższona zmienność brytyjskiej waluty to świetna wiadomość dla spekulantów, niestety dużo gorsza m.in. dla przedsiębiorców.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA