Analizy

...i niedźwiedzie, czyli sześć spółek, którym grozi przecena akcji

Aktualizacja danych: 30.12.2020, godz. 13.00
Foto: Adobestock

1. Mabion królem dolnej części tabeli notowań

Foto: GG Parkiet

W poszukiwaniu niedźwiedzi pominęliśmy spółki, które kończyły rok poniżej 1 zł. Uwzględniając ten filtr, największe straty przyniosła biotechnologiczna spółka. Jej papiery potaniały o 74 proc. Choć w szerszym ujęciu czasowym cena buduje konsolidację między 20 i 50 zł, to nie zdołała się z niej wybić górą (mimo prób), ani odwrócić tendencji spadkowej na średnich z 50 i 200 sesji. W 2021 r. Mabion wchodzi z kursem przy dolnej granicy konsolidacji, co dla kontrarian może być zachętą. Wybicie w dół będzie jednak silnym sygnałem sprzedaży.

2. MBank z mocną stratą i wyjściem z WIG20

Foto: GG Parkiet

W gronie najsłabszych spółek 2020 r., ze stratą z przedziału 50–60 proc., uplasowały się też Tower Investments, ASM Group, Mex Polska, Efekt i tytułowy bank. Jego akcje potaniały w ciągu roku o 52 proc. Opuścił WIG20, a jego miejsce zajęło Allegro. Ta operacja też nie sprzyjała notowaniom, podobnie zresztą jak ogólna sytuacja polskiego sektora bankowego. Warto jednak zauważyć, że kurs mBanku wyznaczył dołek bessy w październiku na 113,5 zł. Od tego czasu rośnie, przebił średnią z 50 sesji i podszedł pod 200-sesyjną (obecnie 193 zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.