Akademia Parkietu

Jak przygotować spółkę do nowych standardów raportowania

Zapowiadana duża zmiana w raportowaniu wyników finansowych przez spółki notowane na giełdach papierów wartościowych w krajach Unii Europejskiej, w tym również na warszawskiej GPW, zbliża się wielkimi krokami.

Paweł Krupa product manager systemów Comarch ERP

Według niektórych określana jest jako rewolucja, ale przy dobrym zaplanowaniu prac i skrupulatnym przygotowaniu się do tego obowiązku wprowadzenie standardów Jednolitego Europejskiego Formatu Raportowania (ESEF) można by ją określić łagodniej – ewolucją.

Każda zmiana w przepisach prawnych oznacza dla przedsiębiorców konieczność zapoznania się z nowymi wymogami i zapisami prawnymi oraz wprowadzenia regulacji, które zapewnią właściwe przygotowanie potrzebnych dokumentów. Menedżerowie tworzą wewnętrzne procedury, a pracownicy szukają odpowiedzi na nurtujące pytania związane z nałożonymi obowiązkami. W tym tekście postaram się państwu odpowiedzieć na kilka z nich i podpowiem, co należy przygotować, aby przedsiębiorstwo było gotowe do przygotowania sprawozdania finansowego według standardów ESEF.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.