Na obligacje Kruka zapis złożyło 2316 inwestorów. Zgłosili oni popyt na papiery o łącznej wartości 284 mln zł. To oznacza, że oferta znów przyniosła redukcję zapisów. Wyniosła ona 75,37 proc.

- - Wraz z przydzieloną dziś serią obligacji, w ramach X Programu Emisji Obligacji dedykowanego inwestorom indywidualnym, wyemitowaliśmy łącznie obligacje o wartości nominalnej 235 mln zł oraz 34 mln euro. Tym samym  wykorzystaliśmy około połowy z 700 mln zł limitu programu. To bardzo dobry wynik i niezmiennie cieszy nas zaufanie jakim darzą nas inwestorzy – komentuje Piotr Krupa, prezes Kruka . – Chcemy nadal być aktywni na rynku polskich obligacji, zarówno po stronie inwestorów indywidulanych jak i instytucji. Decyzje o kolejnych emisjach będziemy podejmować na bieżąco, adekwatnie do naszych potrzeb biznesowych - podkreśla szef spółki.

Czytaj więcej

Kruk przebija 1 mld zł zysku, akcje w górę

Firma w czwartek po sesji podała wstępne dane finansowe za 2023 r. Wskazują one, że spółka miała ponad 1 mld zł zysku netto. Pułap ten udało jej się osiągnąć po raz pierwszy w historii.