W I półroczu po polskich torach przewieziono prawie 114 mln ton ładunków, czyli o 9,5 proc. więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku – wynika z danych GUS. Jeszcze szybciej rosła grupa PKP Cargo. Spółka zanotowała zwyżkę na poziomie 13,8 proc. – Opublikowane przez GUS dane wpisują się w notowany od kwietnia ubiegłego roku trend zwiększania naszych udziałów w krajowym rynku przewozów kolejowych. Wyraźnie zbliżamy się do wysokiego poziomu udziałów rynkowych, jakie grupa PKP Cargo posiadała przed kilkoma laty – mówi Maciej Libiszewski, prezes spółki. Dodaje, że dane GUS potwierdzają aktywność i sprawność operacyjną firmy i jej pracowników.