Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.05.2018 05:00 Publikacja: 25.05.2018 05:00
Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics, liczy na zwyżki w każdym z czterech segmentów działalności.
Foto: Archiwum
– Zdecydowaną większość inwestycji, związanych zarówno z przejęciami, jak i rozbudową posiadanej infrastruktury, już zrealizowaliśmy. Teraz skupiamy się na jak najlepszym zagospodarowaniu posiadanych aktywów m.in. poprzez zwiększenie skali dokonywanych przy ich pomocy operacji i wzrost efektywności – mówi Zbigniew Nowik, prezes OT Logistics.
Jego zdaniem w segmencie spedycji, zapewniającym grupie ponad połowę przychodów, powinien następować dalszy organiczny wzrost związany z rosnącą skalą międzynarodowej wymiany handlowej. Spółka liczy zwłaszcza na obsługę ładunków na trasie Europa–Chiny i kraje Wspólnoty Niepodległych Państw. Stabilne zwyżki powinna zapewnić żegluga śródlądowa. – W Niemczech ruszyły m.in. prace hydrotechniczne na Łabie oraz zwiększyły się przewozy kontenerów przeładowywanych w Hamburgu. Wzrosnąć powinno też wykorzystanie naszych barek w Polsce, gdyż otwarcie stopnia wodnego w Malczycach umożliwi realizację przewozów Odrą ze Śląska do portów w Szczecinie i Świnoujściu – twierdzi Nowik. Dzięki tej inwestycji żegluga na Odrze może być możliwa nawet przez sześć miesięcy w roku, co pozwoli na transport stosunkowo dużej ilości towarów (głównie ładunków wielkogabarytowych, nawozów, zboża i węgla) już w 2018 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Wielton Defence, spółka z grupy Wielton, pozyskała pierwszy kontrakt w sektorze obronności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas