Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.07.2019 05:00 Publikacja: 02.07.2019 05:00
Foto: Adobestock
Polska spółka informuje, że z tą instytucją prowadziła rozmowy dotyczące zasad dalszej współpracy w zakresie dysponowania akcjami Luka Rijeki. W końcowym etapie negocjacji miało się jednak okazać, że Allianz ZB nie prowadził ich w duchu wzajemnego zaufania i próbował wymóc działania niekorzystne z punktu widzenia strategii biznesowej OT Logistics. O jakie konkretnie działania chodzi, nie precyzuje.
OT Logistics zapewnia, że wypowiedzenie umowy dotyczy tylko Allianz ZB. Z drugim partnerem, czyli funduszem emerytalnym Erste, współpraca ma układać się zgodnie z planem, o czym świadczy m.in. zawarte w maju porozumienie w sprawie opcji na zakup akcji Luka Rijeki. Jednocześnie polska spółka nie wyklucza powrotu do negocjacji z Allianz ZB. – Zaistniała sytuacja uniemożliwia OTL racjonalne i efektywne zarządzanie spółką Luka Rijeka oraz wdrożenie procesów skutkujących poprawą efektywności i zyskowności. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o wypowiedzeniu umowy z funduszem emerytalnym Allianz – mówi Radosław Krawczyk, prezes OT Logistics.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z początkiem wtorkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji Wieltonu windując kurs nawet o blisko 16 proc. Tak zareagował rynek na informację o uzyskaniu koncesji na produkcję oraz obrót wyrobami dla wojska i policji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
To konsekwencja znaczącego spadku zrealizowanych przewozów oraz przeszacowania taboru kolejowego. Od lata ubiegłego roku spółka przeprowadza działania naprawcze. W czerwcu zaprezentuje sformalizowany plan restrukturyzacji.
To dokument przyznający związkom zawodowym i pracownikom kolejowej spółki określone uprawnienia. Za zgodną sędzi-komisarza odstąpiono od niego ze skutkiem od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego PKP Cargo, czyli od 27 lipca 2024 r.
Zarządzająca infrastrukturą spółka PKP Polskie Linie Kolejowe (PLK) mocno zwiększy wydatki. Na 2025 r. zaplanowała ogłoszenie przetargów dotyczących budowy i modernizacji linii o wartości ok. 16 mld zł.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Trump zasugerował cięcia ceł na samochody, ale wśród inwestorów utrzymuje się duża niepewność.
W tym roku pod względem tzw. pracy przewozowej udziały spółki wynoszą już tylko 26,1 proc., a pod względem masy 27,3 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas