Artifex wystraszył inwestorów

Informacja o wstrzymaniu skupu akcji własnych oraz komunikat o sprzedaży walorów przez członka zarządu wywołały gwałtowną reakcję. Kurs runął.

Publikacja: 20.11.2024 06:00

Artifex wystraszył inwestorów

Foto: Fotorzepa

Kurs Artifex Mundi podczas wtorkowej sesji mocno spadał. Po godz. 15 akcje taniały o 25 proc., a wartość obrotu od rana zbliżała się do 4,8 mln zł. Przecena może mieć związek z informacją dotyczącą skupu akcji własnych. Został bezterminowo wstrzymany. Notowaniom nie pomaga też informacja o tym, że członek zarządu Robert Mikuszewski w ostatnich dniach sprzedawał spore pakiety akcji – zanim na rynek trafiła informacja o wstrzymaniu skupu.

Spółka podała, że od 12 do 15 listopada 2024 r. nie dokonała żadnych transakcji nabycia akcji własnych. „Zarząd (…) podjął w dniu 18 listopada 2024 r. uchwałę o bezterminowym wstrzymaniu procedury nabywania akcji własnych spółki w celu ich umorzenia” – czytamy w raporcie. Uzasadnia decyzję sytuacją na globalnym rynku reklamowym, w tym rosnącymi kosztami pozyskania graczy oraz dużą zmiennością stawek reklamowych. To wpływa na przewidywalność zysków z komercjalizacji gier oraz na konieczność utrzymywania wyższych, niż uprzednio zakładano, rezerw finansowych zabezpieczających potrzeby inwestycyjne, związane z realizowanymi przez spółkę projektami gier. Firma wznowi skup, gdy zarząd „uzna to za zgodne z najlepiej pojętym interesem spółki”. Obecnie łączna liczba posiadanych przez spółkę akcji własnych wynosi 52 393 sztuki, stanowiące 0,43885 proc. udziału w kapitale zakładowym.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Technologie
Prawnik dzieci Zygmunta Solorza o sporze o sukcesję: do ugody wystarczy dobra wola
Technologie
Start-upy bez pieniędzy. „Panuje lęk przed ryzykiem”
Technologie
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja?
Technologie
Minecraft nie wystarczył. Półrocze kin pod kreską
Technologie
Jakie wyniki Orange Polska w II kwartale? Pierwsze prognozy
Technologie
Które sieci komórkowe wybierali polscy użytkownicy? Zwycięzca jest jeden