Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.04.2025 03:39 Publikacja: 20.11.2024 06:00
Foto: Fotorzepa
Kurs Artifex Mundi podczas wtorkowej sesji mocno spadał. Po godz. 15 akcje taniały o 25 proc., a wartość obrotu od rana zbliżała się do 4,8 mln zł. Przecena może mieć związek z informacją dotyczącą skupu akcji własnych. Został bezterminowo wstrzymany. Notowaniom nie pomaga też informacja o tym, że członek zarządu Robert Mikuszewski w ostatnich dniach sprzedawał spore pakiety akcji – zanim na rynek trafiła informacja o wstrzymaniu skupu.
Spółka podała, że od 12 do 15 listopada 2024 r. nie dokonała żadnych transakcji nabycia akcji własnych. „Zarząd (…) podjął w dniu 18 listopada 2024 r. uchwałę o bezterminowym wstrzymaniu procedury nabywania akcji własnych spółki w celu ich umorzenia” – czytamy w raporcie. Uzasadnia decyzję sytuacją na globalnym rynku reklamowym, w tym rosnącymi kosztami pozyskania graczy oraz dużą zmiennością stawek reklamowych. To wpływa na przewidywalność zysków z komercjalizacji gier oraz na konieczność utrzymywania wyższych, niż uprzednio zakładano, rezerw finansowych zabezpieczających potrzeby inwestycyjne, związane z realizowanymi przez spółkę projektami gier. Firma wznowi skup, gdy zarząd „uzna to za zgodne z najlepiej pojętym interesem spółki”. Obecnie łączna liczba posiadanych przez spółkę akcji własnych wynosi 52 393 sztuki, stanowiące 0,43885 proc. udziału w kapitale zakładowym.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Mimo widocznej w 2024 r. fali podwyżek cen za dostęp do platform streamingowych korzystanie z nich wzrosło. Dlaczego?
Oferta na akcje Brand24 nie powiodła się. Oferta WPH na akcje Legimi udała się w połowie. Mniejszościowi akcjonariusze liczą na więcej.
Technologiczna spółka ma umowę z Rabobankiem. – Ten kontrakt oraz ostatnie projekty z bankami z listy Fortune 500 wydają się potwierdzać zwrotny moment w komercjalizacji naszej platformy - mówi prezes Paweł Wieczyński.
Osoby, które pracowały nad P8, opowiedziały „Parkietowi” o problemach z tym projektem. Pada dużo gorzkich słów pod pod adresem zarządu. – Wyciągnęliśmy wnioski – deklaruje prezes.
Informatyczna spółka mocno poprawiła przychody i zyski. Zredukowała też zadłużenie. Zapowiada rozwój organiczny i przejęcia.
To był gorący dzień na rynkach. Cła nałożone przez Donalda Trump wywołały popłoch na rynkach zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Co jeszcze działo się na giełdach?
Kapitalizacja nowojorskiego rynku akcji spadła w pierwszych minutach czwartkowej sesji o łącznie 1,7 bln dolarów. To więcej niż na przykład wynosi nominalny PKB Indonezji czy Turcji.
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
O strategii Grupy LPP na lata 2025-2027, ekspansji zagranicznej, planie dla sieci sklepów Sinsay, sukcesji - rozmawiamy z Markiem Piechockim, szefem gdańskiej grupy odzieżowej.
Grupa LPP w latach 2025-2027 chce podwoić skalę biznesu – wynika z prognoz przedstawionych przez gdańską spółkę wraz z wynikami rocznymi. Analitycy są podzieleni jak zachowają się inwestorzy. Sesja zaczęła się od mocnego spadku.
W czerwcu deweloper ma wypłacić pierwszą transzę dywidendy, więcej inwestorzy powinni dostać jesienią. Walne zgromadzenie ma też zadecydować o programie motywacyjnym, by utrzymać kadrę.
Tauron Polska Energia, Polska Energia - Pierwsza Kompania Handlowa oraz Amon i Talia - spółki zależne Polenergii, prowadzą negocjacje, których celem jest, m. in. polubowne zakończenie sporów sądowych, dotyczących umów na zakup energii w kontraktach bezpośrednich oraz zielonych certyfikatów. Spór toczy się już od kilku lat.
W kilka sesji walory spółki straciły w Warszawie 2/3 wartości. W Londynie kurs prawie nie drgnął, ale tam jest dużo niższy niż u nas. Przecena jest efektem działań Xtellusa, który dąży do przejęcia giełdowej firmy i jej wycofania z obrotu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas