11 bit deklaruje, że już nie przełoży premiery „The Thaumaturge”

Tytuł „The Thaumaturge” jest gotowy do sprzedaży – informuje giełdowe studio.

Publikacja: 28.02.2024 06:00

Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios.

Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios.

Foto: materiały prasowe

Na 2024 r. 11 bit studios szykuje kilka premier. Pierwsze będzie „The Thaumaturge” (z wydawnictwa), które miało zadebiutować 20 lutego, ale spółka przełożyła datę o kilkanaście dni.

– Termin premiery „The Thaumaturge” wyznaczony na poniedziałek, 4 marca, nie będzie zmieniany. Gra jest gotowa do sprzedaży – deklaruje Dariusz Wolak odpowiadający w 11 bit studios za relacje inwestorskie. Dodaje, że spółka ma rozpisane co do dnia kolejne „bity” marketingowe, żeby dodatkowo zwiększyć rozpoznawalność tytułu i rozbudzić zainteresowanie fanów. – Wierzymy, że gra z gatunku RPG osadzona w XIX-wiecznej Warszawie, opowiadająca ciekawą historię, im się spodoba – podsumowuje Wolak.

Teraz zadebiutuje wersja na komputery PC, a konsolowa na platformy XBOX Series X/S i PlayStation 5 planowana jest w terminie późniejszym.

Tegoroczne premiery będą mieć znaczący wpływ na wyniki 11 bit studios oraz wycenę akcji. Obecnie notowania oscylują w okolicach 572 zł, co oznacza prawie 1,4 mld zł kapitalizacji. W ostatnich dniach na rynek trafiły informacje o sprzedaży części akcji przez przedstawicieli zarządu, w tym przez prezesa Przemysława Marszała, natomiast członek rady nadzorczej dokupił walorów.

Notowania 11 bit studios poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Zdaniem analityków jest jeszcze przestrzeń do zwyżki. Średnia cena docelowa z ostatnich rekomendacji implikuje wycenę całej spółki na poziomie niemal 2 mld zł. O 41 proc. wyższym od obecnego.

Na GPW notowanych jest ponad 90 firm zajmujących się grami, w tym około 70 na NewConnect (z tego rynku wywodzi się też 11 bit studios).

Technologie
11 bit studios zdominowało kalendarz premier
Technologie
Drago odcina kupony od flagowej produkcji
Technologie
Woodpecker już na GPW
Technologie
CI Games opowiada o kolejnych premierach
Technologie
CI Games tanieje po wynikach
Technologie
Allegro nadal na fali