Notowania Frozen Way w poniedziałek przed południem drożeją o ponad 4 proc. do 66,6 zł. Na rynek trafił raport dotyczący premiery gry komputerowej „House Flipper - Farm DLC" w wersji na urządzenia PC. To dodatek do gry „House Flipper”, czyli flagowego tytułu z grupy PlayWaya. Premiera dodatku odbyła się w sklepach Steam i Voidu 13 kwietnia 2023 r. Łączne koszty produkcji, testów i marketingu poniesione przez studio nie przekroczyły 1,25 mln złotych. Zwróciły się w pełni w ciągu niecałych 28 godzin od momentu rozpoczęcia sprzedaży.

Frozen Way informuje, że gra została wydana na koncie wydawniczym spółki, która jest uprawniona do 95 proc. zysku netto ze sprzedaży. Tytuł zajmował maksymalnie jedenaste miejsce w zestawieniu bestsellerów na Steamie. Spółka podkreśla, że raport sprzedażowy dotyczy tylko platformy Steam, bo na razie nie ma jeszcze danych ze sklepu cyfrowego Voidu.

Czytaj więcej

Frozen Way już na NC

Zgodnie z polityką platformy Steam, kupujący mogą odstąpić od zakupu w ciągu 14 dni. W okresie 72 godzin od premiery gra zebrała 53 proc. pozytywnych opinii (średnia ze 165 recenzji). Obecnie taki odsetek się utrzymuje (średnia ze 179 recenzji).

Największa część sprzedaży przypadła na USA (34 proc.), a na kolejnych miejscach były Niemcy (14 proc.) oraz Wielka Brytania (10 proc.).