Notowania Bloober Teamu podczas piątkowej sesji lekko zyskują na wartości. Około godz. 10 za akcję krakowskiej spółki trzeba zapłacić prawie 30 zł, po wzroście o 1,8 proc. Spółka odkryła kolejne karty dotyczące swojej największej gry: „The Medium”. Miała ona premierę na komputerach i konsolach PS i Xbox w 2021 r., a w tym roku pojawi się także na urządzeniach Mac. Będzie dostępna za pośrednictwem Mac App Store. Zarząd sygnalizuje, że gra może mieć wpływ na wyniki spółki za 2023 r. oraz w kolejnych okresach.

Czytaj więcej

Bloober przeskoczy na GPW

- Bardzo się cieszymy, że The Medium pojawi się na komputerach Mac, wykorzystując oprogramowanie Metal i procesory Apple Silicon – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloobera. Spółka informuje, że Apple Silicon to autorska linia procesorów marki Apple, która dzięki wysokiej wydajności jest stosowana w komputerach Mac i laptopach MacBook od 2020 r.

Studio Bloober Team zostało założone w 2008 r. Specjalizuje się w produkcji gier z gatunku horroru psychologicznego. Oprócz „The Medium” spółka ma w portfelu takie gry jak „Blair Witch”, „Layers of Fear” oraz „Observer”. Wycena studia na NewConnect wynosi obecnie 435 mln zł. W planach jest przeprowadzka na rynek główny warszawskiej giełdy.