Od jesieni 2022 r. kurs CD Projektu porusza się w trendzie bocznym, w przedziale 120–140 zł. W środę lekko rósł, oscylując w okolicach 131 zł. Jest o kilkanaście procent niżej niż średnia cena docelowa z ostatnich rekomendacji. Na tegoroczne notowania studia wpływ będzie mieć przede wszystkim premiera dodatku do „Cyberpunka” – „Phantom Liberty”. Zdaniem analityków może stać się punktem zwrotnym, jeśli chodzi o nastroje w całym sektorze gier.

Prace zgodnie z planem

Zapytaliśmy spółkę, kiedy zacznie się kampania marketingowa związana z dodatkiem. – Nie podajemy tej informacji – odpowiada Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projektu. Termin premiery też nie jest znany. Natomiast studio potwierdza, że prace idą zgodnie z planem. – Tak, czujemy się komfortowo z obecnym stanem prac nad dodatkiem – informuje przedstawiciel CD Projektu. Dodaje, że będzie to największy dodatek w historii studia pod względem budżetu. – Liczymy, że nowe przygody i bohaterowie przyciągną tych, którzy już dobrze znają „Cyberpunka”, a także zachęcą wielu nowych graczy do rozpoczęcia rozgrywki w Night City – mówi.

Zainteresowanie „Cyberpunkiem” wzrosło po premierze serialu „Edgerunners” na Netfliksie (we wrześniu 2022 r.). – Pozostawało wysokie w ostatnim kwartale 2022 r. Bardzo cieszą nas statystyki wskazujące na wysoką liczbę grających oraz ich pozytywne oceny. Sentyment wokół gry wyraźnie się poprawił, co jest dobrym prognostykiem przed wydaniem „Phantom Liberty” – twierdzi Bugdoł.

Czytaj więcej

Na warszawskiej giełdzie notowanych jest ponad 80 podmiotów zajmujących się grami. Ich łączna wycena
Twórcy gier mogą wrócić do łask

Wiedźmin dostał impuls

W grudniu 2022 r. na rynek trafiła nextgenowa aktualizacja gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

– W czwartym kwartale widzieliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania trzecią częścią „Wiedźmina”, zarówno pod względem sprzedażowym, jak i liczby osób grających w nasz tytuł. Zgodnie z oczekiwaniami był to najmocniejszy sprzedażowo kwartał roku dla tej gry – informuje przedstawiciel CD Projektu. „Cyberpunk” i „Wiedźmin” to dwa flagowe IP CD Projektu. Zgodnie z ogłoszoną jesienią 2022 r. strategią w nadchodzących latach spółka zamierza wypuścić gry w ramach franczyz wiedźmińskiej i cyberpunkowej oraz prowadzić wewnętrzne prace rozwojowe nad autorskim, trzecim IP. Chodzi o grę o kryptonimie „Hadar”. W strategii nie pojawiły się żadne daty premier.

Narastająco w trakcie trzech kwartałów 2022 r. przychody studia wyniosły 623,5 mln zł wobec 615 mln zł w analogicznym okresie 2021 r. Zysk operacyjny wzrósł do 234,6 mln zł ze 138,3 mln zł, a zysk netto do 212,5 mln zł ze 121,4 mln zł.

Studio nie podaje prognoz finansowych na 2023 r. Według założeń analityków tegoroczne wyniki powinny być lepsze od zeszłorocznych. DM BDM prognozuje 1,1 mld zł przychodów, prawie 475 mln zł zysku operacyjnego oraz 430 mln zł zysku netto.