Reklama
Rozwiń

Inwestycja w biotechnologię wymaga cierpliwego pieniądza

Polska biotechnologia zaczyna być zauważana na świecie. Szkoda byłoby, abyśmy zmarnowali tę szansę – mówi Marta Winiarska, prezes BioInMedu.

Publikacja: 19.06.2022 18:12

Inwestycja w biotechnologię wymaga cierpliwego pieniądza

Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie

Polski Związek Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed jest stosunkowo młodą organizacją. W jakim celu powstał?

Wystartowaliśmy w październiku 2021 roku. Najpierw na pokładzie było 11 firm, a teraz jest ich 15. W perspektywie najbliższych kilku miesięcy ta liczba jeszcze się powiększy. Moment powstania BioInMedu nie jest przypadkowy – w Polsce właśnie rodzi się zalążek branży, która może być w przyszłości siłą napędową krajowej gospodarki. Będziemy budować ten ekosystem we współpracy ze wszystkimi interesariuszami, czyli m.in. z administracją publiczną, naukowcami, inwestorami. Chcemy siadać do stołu wszędzie tam, gdzie toczą się ważne dyskusje. To pomoże również uniknąć sytuacji, w których – jako kraj – wyważamy otwarte drzwi.

Pozostało jeszcze 88% artykułu
Black Month- zestaw zasilający inwestycje!

Kup roczny dostęp do PARKIET.COM i ciesz się dodatkowym dostępem do serwisu RP.PL i The New York Times na 12 miesięcy.

Reklama
Technologie
Dywidenda zaliczkowa od Asseco coraz bliżej
Materiał Promocyjny
Rynek europejski potrzebuje lepszych regulacji
Technologie
Światłowody w Polsce zmienią właściciela
Technologie
Analitycy obawiają się informacji z Polsatu
Technologie
Digitree Group mocno poprawia rentowność
Technologie
Digital Network robi duże przejęcie
Technologie
Atende rozczarowało. Będzie poprawa?
Reklama
Reklama