W piątek do obrotu na alternatywnym parkiecie weszło 535 tys. akcji serii A-D spółki Forever Entertainment. Kurs odniesienia wynosił 8,15 zł. Po takiej cenie inwestorzy nabywali papiery debiutanta w październikowej ofercie prywatnej. Łącznie kupili 108,2 tys. walorów serii D. Podobnie jak przy kilku wcześniejszych debiutach, z powodu miażdżącej przewagi kupujących handel akcjami Forever Entertainment jest zawieszony. Obecnie (godz. 12) inwestorzy chcą kupować papiery nawet po 17 zł czyli 108 proc. więcej niż wynosi kurs odniesienia.
Forever Entertainment reprezentuje bardzo mody w ostatnich miesiącach na warszawskim parkiecie sektor elektronicznej rozrywki. Firma powstała w sierpniu 2010 r. Chce zarabiać na produkcji i dystrybucji gier komputerowych dla dzieci. W tym celu pod koniec roku kupiła licencję do marki Miś Uszatek. Pluszowy bohater bajek dla dzieci jest bardzo popularny w Japonii. Na tym rynku, a także w innych państwach azjatyckich, Forever Entertainment chce szukać nabywców na swoje produkty. Będzie to robił przy wsparciu zarejestrowanej w Japonii spółki NCM Entertainment K.K., której jest jedynym właścicielem.
- Nasza strategia opiera się na trzech filarach – mówił Zbigniew Dębicki, prezes technologicznej firmy. – Chcemy produkować własne, unikalne gry komputerowe. Chcemy też zajmować się dystrybucją na rynku azjatyckim gier innych producentów z Polski i Europy. Chcemy też sprowadzać do Europy produkty japońskich producentów gier. Poszukamy też dochodów z dystrybucji gadżetów z bohaterami gier komputerowych, które będziemy mieli w ofercie – wylicza.
Jak na razie kierowana przez niego spółka nie miała żadnych przychodów. Nie wiadomo jakie wyniki planuje wypracować w bieżącym roku. Forever Entertainment jest 10. firmą, która w tym roku zadebiutowała na NewConect.