Indata odwołuje ofertę i prognozy

Rezygnację z przeprowadzania oferty publicznej zarząd uzasadnia niekorzystną sytuacją na rynku. A dlaczego odwołał prognozy?

Aktualizacja: 06.02.2017 19:49 Publikacja: 01.09.2015 08:00

Indata odwołuje ofertę i prognozy

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński

We wrześniu informatyczna spółka zmierzała przeprowadzić ofertę. Jednak zarząd ocenił, że obecna sytuacja rynkowa niesienie ryzyko uplasowania emisji akcji na niesatysfakcjonującym poziomie. Dlatego spółka  złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego komunikat aktualizujący do prospektu emisyjnego, zawierający informację o odstąpieniu od oferty publicznej. Jednocześnie firma zapewnia, że nie rezygnuje z przejęć i już wkrótce poinformuje o akwizycji  z bardzo perspektywicznego segmentu rynku IT.

Jednocześnie zarząd odwołał prognozę na 2015 r., co może zaskakiwać gdyż opublikowała była stosunkowo niedawno – w czerwcu tego roku. Wtedy spółka zapowiadała, że wypracuje 15 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej i 80 mln zł przychodów.

- Odwołujemy prognozę i rezygnujemy z przeprowadzenia oferty publicznej, ale nie należy łączyć tych dwóch zdarzeń. Odwołanie prognozy podyktowane jest obecną sytuacją rynkową, związaną z przesunięciem realizacji projektów informatycznych finansowanych ze środków unijnych pochodzących z nowego programu wsparcia rozwoju infrastruktury informatycznej – mówi, cytowany w komunikacie Grzegorz Czapla, prezes Indata Software. Dodaje, że Indata Software w ramach dotychczas dostępnych funduszy unijnych realizowała projekty IT dla ponad 60 firm.  - Nowy program unijny miał ruszyć już na wiosnę tego roku, ale jego uruchomienie zostało przesunięte i już wiemy, że w związku z tym nie będziemy w stanie zrealizować kontraktów, które planowaliśmy rozliczyć w tym roku. Dlatego zdecydowaliśmy o odwołaniu prognozy finansowej na ten rok  - mówi.

Spółka jeszcze do niedawna była notowana na NewConnect. W kwietniu przeniosła się na rynek główny.

Technologie
TiVi Foundation zmieniła szefów Cyfrowego Polsatu
Technologie
XTPL rozwija biznes, ale wolniej niż spodziewał się rynek
Technologie
Resort cyfryzacji proponuje ułatwienia dla telekomów
Technologie
XTPL rozwija biznes, ale wolniej niż zakładał rynek
Technologie
Drugie półrocze przyniesie ożywienie na rynku VC. A symptomy już widać
Technologie
Prezes UKE: Deregulacja Orange może przynieść wzrost inwestycji