Pierwotnie projekt miał zostać zakończony w czerwcu, następnie we wrześniu, potem w listopadzie tego roku. Piotr Majchrzak, prezes Hyperiona wyjaśnia, że występując w ubiegłym tygodniu o ostatnią z wymienionych zmian, MSS chciała pozbyć się jakiegokolwiek ryzyka opóźnienia. – Teraz już na pewno zakończymy inwestycję w terminie – mówi.
W ramach MSS powstaje sieć światłowodowa o długości 3150 km, z czego około 850 km to sieć szkieletowa, a 2300 km - sieć dystrybucyjna, w skład której wejdzie 19 węzłów szkieletowych oraz 246 węzłów dystrybucyjnych.
Dziś Hyperion poinformował także w informacji prasowej o podpisaniu umowy ramowej z Orange Polska. Telekom ma korzystać z infrastruktury wybudowanej przez MSS m.in. na potrzeby rozprowadzania ruchu ze stacji bazowych.
„W ramach umowy MSS ma dostarczać kompleksowe usługi transmisji danych i dzierżawy infrastruktury dla projektów telekomunikacyjnych realizowanych dla partnerów Orange jak również na potrzeby własne operatora. Umowa określa zakres, warunki oraz ceny świadczonych usług" – podał zarząd Hyperiona.
„Jednocześnie informujemy, że równolegle prowadzone są prace projektowe w zakresie dostarczania usług do obsługi infrastruktury innego operatora mobilnego" – czytamy w informacji.