(iii) ochronę relacji z kontrahentami.
"Korzystając z ochrony postępowania układowego i możliwości wstrzymania obsługi zadłużenia finansowego w jego trakcie, zarząd Spółki będzie dążył do wypracowania porozumienia, które w sposób trwały ustabilizuje sytuację finansową Grupy Kapitałowej Hawe i zapewni długoterminowe finansowanie działalności operacyjnej spółki" - poinformował wiceprezes Hawe.
Według niego, w ocenie zarządu spółki "złożenie wniosku o zawarcie układu stanowi najlepsze rozwiązanie dla naszych Klientów, korzystających z usług Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE".
- Przez ostatnie 4 miesiące prowadziliśmy negocjacje z wierzycielami Hawe Telekom Sp. z oraz HAWE. Celem negocjacji była ochrona działalności operacyjnej Grupy oraz stabilizacja jej sytuacji finansowej. Spółka dążyła do szybkiego zawarcia takiego porozumienia. Zawarta w dniu 30 października 2015 roku umowa ramowa dotycząca warunków restrukturyzacji zadłużenia HAWE oraz HAWE Telekom przewidywała zawarcie ostatecznej umowy restrukturyzacyjnej do 15 grudnia 2015 roku. Z przyczyn niezależnych od spółki nie doszło do zawarcia ww. umowy - podał Paluchowski.
- W zaistniałej sytuacji ochrona działalności operacyjnej HAWE Telekom wymagała złożenia wniosku o zawarcie układu z wierzycielami. Celem tego działania jest ochrona działalności operacyjnej HAWE Telekom, w tym poprzez zawieszenie postępowań egzekucyjnych, a w efekcie umożliwienie regularnego spełniania świadczeń niezbędnych do niezakłóconego funkcjonowania Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE - argumentuje.
Dziś Mediatel poinformował, że otrzymał informację z warszawskiego z sądu z 23 listopada o ustanowieniu zarządu przymusowego w Hawe Telekom i egzekucji z dochodów spółki. Sąd wydał postanowienie na wniosek obligatariusza, do którego potem przyłączyli się kolejni posiadacze obligacji.