Kanadyjskie przedsiębiorstwo jest zainteresowane wykorzystaniem technologii XTPL w procesie naprawy defektów matryc do wyświetlaczy, powstałych jeszcze w trakcie produkcji. Plany wspólnych działań potwierdziła w wystawionym polskiej spółce liście intencyjnym.
– Często jeszcze podczas procesu produkcji wyświetlaczy ciekłokrystalicznych w warstwach przewodzących w matrycy wyświetlacza pojawiają się defekty, m.in. w formie przerwanych połączeń elektronicznych. Istniejąca dziś na świecie metoda lokalnej naprawy tego typu defektów opiera się na technologii Laser Chemical Vapour Deposition LCVD. Jest ona jednak bardzo skomplikowana oraz wykorzystuje toksyczne i niebezpieczne gazy – wyjaśnia dr Filip Granek, prezes XTPL.
– Przeanalizowane przez kanadyjską firmę możliwości oraz wyniki technologii ultraprecyzyjnego druku XTPL wskazują, że nasza metoda druku ultracienkich linii przewodzących prąd elektryczny może dużo efektywniej wyeliminować takie ograniczenia dzisiejszego standardu na rynku technologii naprawy lokalnych defektów w strukturach metalicznych. Nawiązując współpracę z Wise Device, wchodzimy w bardzo aktywnie rozwijającą się niszę na światowym rynku wyświetlaczy. Dzięki temu wkrótce rozpoczniemy współpracę z największymi światowymi producentami elektroniki – zapowiada prezes XTPL.
Granek jakiś czas temu na łamach „Parkietu" zapowiadał, że odbiorcami technologii będą m.in. producenci paneli fotowoltaicznych, wyświetlaczy i elastycznej elektroniki.
– Ultracienkie linie przewodzące prąd elektryczny mogą być użyte również w rozwiązaniach z zakresu elektroniki drukowanej, mikroelektroniki, biosensorów, nano- oraz mikrofotoniki, tzw. smart windows i zabezpieczeń antypodróbkowych – wyliczał.