Brand24 to 407. spółka notowana na NewConnect oraz pierwszy debiutant na tym rynku w 2018 r.

W pierwszych minutach sesji na jej akcjach nie zawarto żadnej transakcji. Po godz. 11 teoretyczny kurs otwarcia wynosił 57 zł, co implikowało aż 79-proc. zwyżkę względem kursu odniesienia (wynosił on 31,76 zł, co oznaczało wycenę całej spółki na poziomie około 63 mln zł). Teraz handel ruszył i o 11.20 za akcję trzeba zapłacić 51 zł, co oznacza wzrost o ponad 60 proc.

Autoryzowanym doradcą spółki jest CC Group.

We wcześniejszej ofercie prywatnej spółka pozyskała około 3,5 mln zł. Zamierza je wykorzystać m.in. na przyspieszenie ekspansji i zwiększenie nakładów na rozwój nowych technologii.

Brand24 specjalizuje się w monitoringu treści w internecie, umożliwiającym śledzenie wzmianek, budowanie relacji oraz pozyskiwanie klientów, sprzedawanego globalnie w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Brand24 podkreśla, że dzięki jego produktowi możliwe jest np. sprawdzenie jak często mówi się o danej marce w sieci, jak dużo interakcji wywołują wpisy oraz jak duży zasięg w mediach społecznościowych generuje brand. Można zobaczyć jak dziennie, tygodniowo czy miesięcznie zmienia się liczba wyników i zidentyfikować najbardziej wpływowe źródła.