Kapitał spółki notowanej na NewConnect, zajmującej się technologią blockchain, wynosi 27,3 mln zł i jest rozłożony na 273 mln akcji o nominale 0,10 zł. Po przeprowadzeniu resplitu liczba akcji zmniejszy się do 2,73 mln i każda będzie mieć nominał 10 zł. Zdaniem zarządu takie działanie zwiększy płynność obrotu akcjami, których ceny na rynku liczone są teraz w groszach.

W środowe południe kurs akcji wynosił 0,03 zł, a jeszcze kilka dni temu dochodziło do transakcji po 0,01 zł za papier. Wprawdzie w ciągu ostatnich siedmiu sesji właścicieli zmieniło średnio 1,5 mln akcji, jednak przez wcześniejsze dwa tygodnie aktywność inwestorów była bliska zeru. Gdyby obecny kurs się utrzymał, po scaleniu powinien wynosić 3 zł.

„Przeprowadzenie scalenia akcji stanowi jeden z ważniejszych elementów w zakresie restrukturyzacji Spółki. Obecna płynność obrotu nie należy do zbyt wysokich, co wynika z poziomu kursu notowań. Jesteśmy przekonani, że poprzez resplit uda nam się przywrócić wyższą płynność oraz zacząć odbudowywać zaufanie inwestorów" - komentuje Tomasz Wykurz, prezes Synerga.fund.

W 2019 r. do akcjonariatu Synergi dołączyło dwóch nowych inwestorów – Tomasz Majewski posiadający 19,67 proc. udziałów oraz Artur Górski z 7,03 proc.