Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Resort kierowany przez Marka Zagórskiego zareagował jednak tylko na zalecenia Komisji Europejskiej co do dalszych działań państw wchodzących w skład Unii Europejskiej. Nie zajął natomiast jeszcze konkretnego stanowiska rozstrzygającego dylemat administracji publicznej i przedsiębiorstw, w jaki sposób w przetargach należy traktować urządzenia chińskich firm, w tym przede wszystkim Huaweia, do którego bojkotu nawołuje administracja prezydenta Trumpa.
Decyzje w tej sprawie nie są łatwe od strony prawnej i nie zanosi się na to, aby politycy w Brukseli albo w Warszawie mieli sami oficjalnie wykluczyć Huaweia ze startu po 5G. Wydaje się za to bardzo prawdopodobne, że decyzje takie będą musieli podejmować, podobnie jak dziś, organizatorzy przetargów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.